ХХІІІ з’їзд хірургів України – подія державного значення

pages: 22-23

21-23 жовтня 2015 р. у Києві відбувся ХХІІІ з’їзд хірургів України – науково-практичний форум державного значення, що об’єднав фахівців хірургічного профілю як вітчизняного, так і міжнародного рівня

156_48_2223-1-300x164.jpg

Організаторами заходу виступили Асоціація хірургів України, ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України, Національна академія медичних наук України за сприяння Міністерства охорони здоров’я України.

За часів незалежної України Киї

в вперше приймав вітчизняних хірургів – понад 3700 учасників, гостей та відвідувачів цього поважного заходу з усіх регіонів країни (ХХІІ з’їзд хірургів Української РСР проходив 19-21 листопада 1970 р.), а також провідних фахівців з Німеччини, Польщі, Чехії, Литви, Молдови та США.

З’їзд був присвячений обговоренню найважливіших проблем і перспектив розвитку сучасної хірургії, розбудові нової системи надання хірургічної допомоги населенню України, і окремо, вперше за багато років, зважаючи на виклики часу, – питанням військово-польової хірургії, особ­ливостям надання медичної допомоги пораненим із мінно-вибуховими та вогнепальними ураженнями, етапності хірургічної допомоги та хірургічній реабілітації поранених.

156_48_2223-2-300x212.jpg

«Переконаний, що відданість справі та бажання удосконалювати хірургічні практики сприятимуть подальшому розвитку системи охорони здоров’я…» – зазначив у своєму вітанні учасникам з’їзду Президент України Петро Порошенко.

«Такі зібрання справляють стимулюючий ефект на подальший розвиток української медичної науки, оскільки саме на них відбувається обмін набутим досвідом…» – зауважив у своєму письмовому зверненні до присутніх Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

«Тисячі проведених операцій – в польових госпіталях, районних та обласних лікарнях, військово-медичних клінічних центрах та в інститутах Національної академії медичних наук – це тисячі врятованих життів українських воїнів, тисячі повернутих родинам синів, чоловіків, батьків…» – наголосив у своєму посланні хірургам Міністр оборони України Степан Полторак.

156_48_2223-3-300x205.jpg

«Держава вже цього року відновила навчання на військових кафедрах, розробляє військово-медичну доктрину, в якій визначила відповідні пріоритети, у тому числі і з навчання медичних працівників, як лікарів, так і фельдшерів та медичних сестер…», – сказав під час відкриття заходу заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

На прес-конференції, котра відбулася одразу після відкриття з’їзду (були присутні представники Міністерства оборони, Верховної Ради, Національної академії медичних наук та МОЗ України), ключовими стали питання організації допомоги пораненим під час проведення антитерористичної операції на сході країни, організаційні та медичні проблеми військово-польової медицини, а також перспективи розвитку вітчизняної хірургії в умовах реформування системи охорони здоров’я та децентралізації, переходу до страхової медицини, обговорення правових аспектів діяльності хірургів та їхні взаємовідносин із пацієнтами.

156_48_2223-4-300x159.jpg

21 жовтня таємним голосуванням було обране Правління асоціації хірургів України, котре своєю чергою більшістю голосів обрало Голову правління – головного позаштатного спеціаліста МОЗ зі спеціальності хірургія, директора ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України, доктора медичних наук, професора Олександра Усенка.

156_48_2223-5-300x289.jpg

«Позиції Міністерства охорони здоров’я, та Національної академії медичних наук збігаються з прагненням хірургічної спільноти – голов­ну та вирішальну роль у процесі формування та функціонування хірургічної служби має відігравати профільна асоціація. Від розробки та впровадження стандартів і протоколів лікування і сприяння у фаховій підготовці лікарів до їх правового та соціального захисту; від атестації її членів до експертної оцінки якості надання медичної допомоги, яка повинна бути одним з головних документів, на якому будуть базуватися наступні дії, що визначені чинним законодавством. Лише об’єднавши зусилля лікарів-хірургів різного рівня як членів асоціації хірургів України, можливо досягти успіхів в нашій нелегкій роботі, оптимізувати роботу хірургічної служби на користь людям та спільній справі» – було неодноразово зазначено під час виступів на форумі.

156_48_2223-8-300x198.jpg

Протягом 22-23 жовтня з’їзд працював у штатному режимі пленарних та секційних засідань, сателітних симпозіумів, круглих столів. Дуже насичена програма форуму стосувалася військової, серцево-судинної, дитячої хірургії, комбустіології та пластичної хірургії, хірургічної ендокринології, проблем ургентної хірургії та післяопераційних ускладнень, баріатричної хірургії та трансплантології. Також під час заходу проводилася виставка вітчизняних та зарубіжних компаній – виробників медичної техніки і лікарських препаратів.

Текст та фото – прес-служба ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» НАМН України

Our journal in
social networks:

Issues Of 2015 Year

Contents Of Issue 6 (48), 2015

 1. І.С. Зозуля, А.І. Зозуля, Г.О. Слабкий та ін.

 2. О.А. Галушко, С.М. Недашківський, Д.О. Дзюба та ін.

 3. І.П. Шлапак, О.А. Голубовська, О.А. Галушко та ін.

 4. М.Ю. Ничитайло, А.І. Гуцуляк, М.С. Загрійчук

 5. О.Є. Гриднєв, О.Є. Зайченко

 6. Е.А. Якименко, Л.В. Закатова, В.В. Тбилели и др.

Contents Of Issue 5 (47), 2015

 1. С.А. Рыженко, Ю.Ю. Кобеляцкий, А.Н. Толубаев и др.

 2. И.А. Йовенко, Ю.Ю. Кобеляцкий, А.В. Царев и др.

 3. А.Г. Сірко, Л.А. Дзяк

 4. И.И. Жердев, А.М. Горегляд, П.И. Давиденко и др.

 5. Л.А. Мальцева, Н.Ф. Мосенцев, В.Н. Лисничая и др.

 6. О.Б. Кутовий, О.О. Сергєєв, С.О. Косульніков та ін.

 7. Д.В. Лыщенко, А.К. Моргачева, И.А. Литвин

 8. Д.В. Дмитрієв, О.О. Калінчук, Л.І. Остапенко та ін.

 9. С.М. Стаднік, І.З. Куценко, Б.С. Породко

 10. М.В. Перебийнис, П.А. Зайченко

 11. О.А. Галушко, С.М. Недашківський, Д.О. Дзюба та ін.

 12. І.П. Шлапак, О.А. Голубовська, О. А. Галушко та ін.

 13. Л.А. Бобрицкая

Contents Of Issue 3-4 (45-46), 2015

 1. І.С. Зозуля, А.І. Зозуля

 2. І.С. Зозуля, А.І. Зозуля

 3. І.С. Зозуля, А.І. Зозуля

 4. С.М. Недашківський, С.І. Бабак, Д.О. Дзюба та ін.

 5. І.П. Шлапак, О.А. Голубовська, О.А. Галушко та ін.

 6. Л.А. Бобрицкая

 7. К.А. Просоленко, С.А. Супрун

 8. В.В. Николов

 9. С.М. Недашківський, Д.О. Дзюба, С.І. Бабак та ін.

 10. Е.А. Якименко, Л.В. Закатова, В.В. Тбилели и др.

Other projects of the publishing house «Health of Ukraine»